Geografie opět zabodovala v prestižním mezinárodním žebříčku

Britská společnost Quacquarelli Symonds zařadila do prestižního mezinárodního žebříčku celkem patnáct oborů Univerzity Karlovy. Geografie vyučovaná na Přírodovědecké fakultě UK si z nich vedla nejlépe, stejně jako loni se umístila v první stovce.

Do elitního dvoustého místa se kromě geografie dostaly i obory Anglický jazyk a literatura, Historie, Lingvistika, Filozofie, Matematika, Farmacie a farmakologie, Moderní jazyky a Ekonomie a ekonometrie. Téměř ve všech oborech se Univerzita Karlova posunula do vyšší skupiny nebo obhájila loňské umístění.

Obor geografie se již podruhé umístil v první stovce mězinárodního žebříčku britské spolůečnosti Quacquarelli Symonds, v němž bylo hodnoceno 894 univerzit. Foto: USAID Zdroj: Flickr (https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/)

Patnáct oceněných oborů Univerzity Karlovy doplňují na společném 251. až 300. místě Vědy o životním prostředí a ve čtvrté stovce obory Chemie a Biologické vědy. I všechny tyto obory si oproti loňskému roku polepšily.

Hodnoceno bylo více než 3 500 univerzit, kritérii prošlo více než 2 100 a do žebříčku bylo zařazeno 894 univerzit z celého světa. Bylo analyzováno více než sto milionů citačních záznamů.

Autor: Zdeňka Trachtová  Zdroj: iDnes

Publikováno: Středa 29.04.2015 14:25