E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english Přihlášení6. ročník konference Mladých demografů

PROGRAM KONFERENCE Mladých demografů, jejíž šestý ročník se uskuteční v polovině února 2015 na PřF UK.
Čas 12.02.2015   00:00
13.02.2015   00:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

PROGRAM KONFERENCE JE MOŽNÉ NALÉZT ZDE.

Konference Mladých demografů již tradičně nabízí výjimečnou příležitost strávit celé dva dny diskutováním aktuálních demografických témat a především pak šanci pro studenty a začínající vědce získat názory, rady a motivaci od svých zkušenějších kolegů nejen z České republiky, ale i z jiných států. Již 6. ročník konference Mladých demografů se uskuteční 12. a 13. února 2015 na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze (Albertov 6, Praha 2).

Téma konference, "Actual Demographic Research of Young Demographers (not only) in Europe”, je záměrně vymezeno jako co nejširší, aby tak akce zůstala otevřená všem zájemcům z řad demografů i z jiných více či méně blízkých oborů.

Akce je organizována sdružením Mladých demografů (http://www.demografove.estranky.cz/) s podporou katedry demografie a geodemografie, Geografické sekce PřF UK, Českého statistického úřadu, Sociologického ústavu AV ČR, SAS Institute Česká republika a sdružením „Young Demography“, výzkumnou skupinou Německé demografické asociace (DGS).

Všichni účastníci konference budou mít během akce příležitost prezentovat svůj aktuální výzkum a diskutovat ho s kolegy z jiných států či jiných oblastí vědy. Ačkoli je konference primárně zaměřena na studenty doktorského studia demografie, všichni mladí (i trochu starší) zájemci (a to nejen demografové) jsou vítáni! Pracovním jazykem bude angličtina a kromě několika posterů jsou všechny prezentace plánovány jako ústní.

V závěru konference budou nejlepší příspěvky (nejlepší příspěvek s využitím software SAS a nejlepší příspěvek se sociálním kontextem) oceněny partnery akce – SAS Institute pro Českou republiku a Sociologickým ústavem AV ČR.

Pro letošní rok je také poprvé otevřena možnost vytvořit samostatnou sekci pro „ne-demografy“. V rámci ní mohou být diskutována taková témata, kde lze očekávat možný průnik s prací demografů. Výsledkem konference tak může být mimo jiné navázání nové mezioborové spolupráce.

Více informací o akci lze najít online, případně sledujte náš Facebook

Těšíme se na setkání na konferenci!

Více informací o této události...

Publikováno: Čtvrtek 22.01.2015 00:00

Akce dokumentů