Studenti učitelství pomáhají školám s distanční výukou

Studenti bakalářských i navazujících magisterských učitelských studijních oborů Přírodovědecké fakulty UK se v rámci svých pedagogických praxí zapojili do distanční výuky základních a středních škol.

Vzhledem k náhlému přechodu na online vzdělávání mají pedagogové mnohem více práce nejen se samotnou výukou na dálku, ale také s přípravou materiálů či zvládáním techniky. Studenti učitelství PřF UK by v tomto období na školách realizovali klasické výukové praxe, které však z důvodu mimořádných opatření a uzavření škol nemohou vykonávat. Přes to však nabídli vyučujícím z pomoc při přípravě materiálů, online testů, pracovních listů, vyhodnocování domácích úkolů či organizaci online výuky, přičemž využívají znalosti a zkušenosti načerpané z vysokoškolského prostředí. Vyučující tuto pomoc vítají nejen jako ulehčení své práce, ale také jako možnost seznámit se s novými metodami výuky, které studenti do škol přinášejí.

Publikováno: Sobota 11.04.2020 00:00