E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníSemináře (nejen) pro PGS

Katedra sociální geografie a regionálního rozvoje zahajuje v letním semestru sérii seminářů a přednášek určených zejména pro doktorské studentky a studenty geografických a demografických oborů. Ale obecně jsou tyto akce otevřeny všem, koho témata osloví!

Semináře se zaměří na rozvoj různých dovedností (time management, jak nevyhořet aj.), oblasti Ph.D. studia (jak vést bakalářské a diplomové práce, jak učit, publikační strategie aj.) či na předávání zkušeností (zahraniční stáže, profesní příběhy, strategie práce aj.). Budou se konat zhruba 1x za měsíc, většinou v rámci prvních pondělků v měsíci, od 17:20 v PR


Co nás čeká v únoru a březnu?

18. 2. 2019 vystoupí prof. Petr Pavlínek s přednáškou o Publikačních strategiích v zahraničních časopisech. Prof. Pavlínek má bohaté zkušenosti s publikací v zahraničí v renomovaných časopisech. Přednáška (a následná diskuse) ale nebude zaměřena pouze na ekonomickou geografii, které se pan profesor věnuje primárně, ale obecně na strategii psaní, přípravu rukopisů apod.  

4. 3. 2019 vystoupí šéfredaktoři a redaktoři geografických časopisů, konkrétně prof. Dušan Drbohlav, dr. Vít Jančák a dr. Miroslav Šifta. Cílem tohoto diskusního semináře je představit fungování vybraných geografických časopisů, procesů redakčního řízení, zkrátka nahlédnout pod pokličku toho, co se děje, když odešlete článek (nyní na příkladu nejen časopisů Geografie a Geografické rozhledy, ale i dalších časopisů, ve kterých jsou přednášející v redakčních radách).


Prosíme, zapište se, pokud máte zájem o účast, do tohoto sdíleného dokumentu (kde najdete i stručný obsah seminářů), abychom měly představu o počtu zájemců a zájemkyň. Děkujeme! 

V případě jakýchkoliv dotazů neváhejte kontaktovat Janu Jíchovou (jana.jichova@natur.cuni.cz), nebo Petru Špačkovou (petra.spackova@natur.cuni.cz).

 

Těšíme se na viděnou.

Přiložený soubor: SNPP_Pavlínek_strategie.pdf
Publikováno: Pondělí 11.02.2019 12:00

Akce dokumentů