Levá rýsovna v novém

Posluchárna Levá rýsovna prošla v roce 2011 rekonstrukcí a má nyní vyšší kapacitu a moderní tvář.

.

Posluchárna Levá rýsovna ve třetím patře budovy Albertov 6 prošla během léta 2011 rekonstrukcí, díky které získala vyšší kapacitu, lepší technické vybavení a novou, moderní tvář.
Po rekonstrukci nabízí tato tradiční geografická posluchárna prostor pro až 80 posluchačů, což ji řadí mezi největší přednáškové sály na Přírodovědecké fakultě. Rozšíření kapacity bylo umožněno odstraněním nefunkčního komínového sloupu. Modernizace doznalo i technické vybavení, zejména audiovizuální systém, který nově bude umožňovat např. nezávislou projekci na dvě plátna.
Na první pohled viditelným výsledkem rekonstrukce je její nová vizuální podoba, která dává Levou rýsovnu do jednoho celku s její menší sestrou - Pravou rýsovnou. Ta prošla modernizací v loňském roce a je v současné době vedle pravidelné výuky využívaná mj. pro zasedání Vědecké rady fakulty a Akademického senátu.
Obě rýsovny spolu s Věží a přilehlými prostorami Geografické sekce nyní tvoří jednotný a propojený komplex, který kromě výuky umožňuje využití pro semináře, workshopy a konference.
Ať se Vám v nové Levé rýsovně líbí!
Jakub Langhammer
proděkan Geografické sekce