Nová kniha Slovenské hory

Právě vychází nová kniha Slovenské hory od RNDr. Martina Čihaře, CSc., pracovníka Ústavu pro životní prostředí Přírodovědecké fakulty UK v Praze. Titul navazuje na předchozí úspěšný projekt Naše hory.

V těchto dnech vychází ucelená monografie o nejvyšších pohořích Slovenska a Západních Karpat – svého druhu první reprezentativní publikace Slovenské hory. Jejím autorem je RNDr. Martin Čihař, CSc., pracovník Ústavu pro životní prostředí Přírodovědecké fakulty UK v Praze, vydavatelem Ottovo nakladatelství, s. r. o. se sídlem v Praze a Bratislavě. Titul navazuje na předchozí úspěšný projekt Naše hory stejného autora. Nová kniha vychází jako celek ve dvou oddělených jazykových mutacích, české a slovenské. Zabývá se šestnácti nejvýznamnějšími horskými celky Slovenska (mj. Tatry, Nízké Tatry, Oravské Beskydy, Malá a Velká Fatra, Chočské vrchy, Slovenské rudohoří a Slovenské středohoří). Shrnuje a syntetizuje informace o jejich geografických, geologických, biologických, biogeografických, historických i socio-environmentálních podmínkách. Na bezmála 350 stranách podává přehled o genezi vybraných horských jednotek, o jejich přírodě, ochraně a o specifické a aktuální problematice udržitelného turismu. Vedle původní textů a zvlášť k danému účelu pořízených fotografií zahrnuje kolekci orientačních map, přehledný terminologický slovníček i tematická resumé v anglickém a německém jazyce.

Naše hory
Publikováno: Pátek 05.02.2010 15:15