Mezinárodní spolupráce v oblasti dálkového průzkumu Země – workshop s kolegy z Humboldtovy univerzity v Berlíně

Ve dnech 20. a 21. listopadu 2017 se uskuteční Partnership Promotion Workshop zaměřený na prohloubení spolupráce ve výzkumu a výuce v oblasti dálkového průzkumu Země a hodnocení změn krajiny s kolegy z Humboldtovy Univerzity v Berlíně. Workshop je organizován katedrou aplikované geoinformatiky a kartografie a katedrou experimentální biologie rostlin pod záštitou Výzkumného centra historické geografie a je podpořen z Programu strategického partnerství UK.
Čas 20.11.2017   09:00
21.11.2017   17:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Z Humboldtovy univerzity, konkrétně z Faculty of Mathematics and Natural Science, Geography Department, k nám přijedou přední odborníci zaměření na aplikace pokročilých metod zpracování obrazových dat DPZ zejména v oblasti land use/land cover change (klasifikační strategie, multitemporální analýza, analýza hyperspektrální dat – např. program EnMAP) prof. Dr. Patrick Hostert, Dr. Sebastian van der Linden, Dr. Jan Knorn, Dr. Cornelius Senf.

Na programu je jednak prezentace výzkumu prováděného na obou pracovištích, dále prohloubení spolupráce v rámci programu Erasmus a také plánování užší spolupráce do budoucna v rámci společných publikací a projektů. 21. 11. ve 12:20 v učebně K1 hosté přednesou přednášku na téma „"Earth observation for land cover and land use mapping: Challenges and opportunities in the era of big data".

Publikováno: Středa 15.11.2017 17:30