Kniha prof. Petra Pavlínka oceněna v Soutěži vysoce kvalitních monografií na Univerzitě Karlově

Monografie prof. Petra Pavlínka Dependent Growth: Foreign Investment and the Development of the Automotive Industry in East-Central Europe (Springer International Publishing, 2017) uspěla v letošním ročníku Soutěže vysoce kvalitních monografií na UK a získala finanční ocenění jako jedna ze dvou publikací z Přírodovědecké fakulty UK.

Kniha je ekonomicko-geografickou analýzou rozvoje automobilového průmyslu ve středovýchodní Evropě po roce 1990, jejímž cílem je analyzovat příčiny, projevy a důsledky tohoto rozvoje na národní, regionální a podnikové úrovni.

Analýza je založena na původních podrobných datech sebraných na podnikové úrovni autorem a členy jeho výzkumného týmu prostřednictvím dotazníkových šetření a řízených rozhovorů, které pokrývaly stovky podniků v Česku a na Slovensku.

Terénní výzkum trval 7 let. Teoreticky a konceptuálně vychází kniha z analytických přístupů globálních výrobních sítí a globálních hodnotových řetězců. Kniha byla publikována v renomovaném zahraničním nakladatelství Springer.

Rozhovor s prof. Pavlínkem v časopise Ekonom k dispozici na fakultním webu.

Publikováno: Pondělí 10.06.2019 14:00