Hledáme dobrovolníky pro Americký semestr 2018

Nabídka našim studentům geografie možnost zapojit se do této akce!

Blíží se 25. ročník Amerického semestru, tedy intenzivní spolupráce mezi katedrou geografie na Dartmouth College (New Hampshire, USA) a geografickou sekcí na PřF UK, která spočívá v tom, že od konce března do začátku června zde v širokém slova smyslu „vyučujeme“ americké studenty geografie ‒ prostřednictvím přednášek, exkurzí, odborných konzultací, ale i organizace kulturních a společenských akcí. Dartmouth College je jednou z nejprestižnějších amerických univerzit a kontakt s jejími profesory a studenty je vždy obohacující.

Podle již zaběhnutého programu nabízíme našim studentům geografie možnost zapojit se do této akce. Jedná se o různorodou pomoc americkým studentům při jejich pobytu v Praze – asistenci při příjezdu a odjezdu studentů, pomoc s orientací v české společnosti či o drobné překlady z češtiny do angličtiny. Je vítána vlastní iniciativa v organizaci kulturně-společenských nebo sportovních akcí. Rovněž se nabízí účast na některých z exkurzí po Česku. Odměnou je zdokonalení se v angličtině, poznání jiného stylu života i přístupu k uchopení geografie. Pro aktivní studenty může být odměnou i finanční ohodnocení.

Letošní ročník Amerického semestru bude oficiálně zahájen ve středu 28. března, vaši pomoc ale uvítáme už během příprav! Pokud vás Americký semestr zaujal a rádi byste se zapojili, hlaste se, prosím, e-mailem u Tomáše Mozra (tomas-mozr@natur.cuni.cz) nebo u Madly Fialové (magdalena.kaskova@natur.cuni.cz). Úvodní informační schůzka zapojených studentů proběhne v pátek 16. března od 13.00 v učebně Z5 (čajovna).

Těšíme se na spolupráci!

Dušan Drbohlav, Eva Janská a Ivan Bičík