Historický atlas obyvatelstva českých zemí

Stoletou sondu, mapující obyvatelstvo českých zemí, zpracoval autorský kolektiv pod vedením Martina Ouředníčka, Jany Jíchové a Lucie Pospíšilové z Urbánní a regionální laboratoře Přírodovědecké fakulty UK

O tomto unikátním atlasovém díle se můžete dočíst v rozhovoru v článku "V co věřili, koho volili? Stoletá sonda mapuje obyvatele českých zemí", který vyšel v rámci časopisu iForum, časopisu Univerzity Karlovy.

Historický atlas obyvatelstva českých zemí vydalo Nakladatelství Karolinum letos v létě. Do konce října je možné ho zakoupit v univerzitním knihkupectví nebo na e-shopu s dvacetiprocentní slevou za 720 korun. Jako dárek k novému akademickému roku poskytuje nakladatelství do konce října dvacetiprocentní slevu i na další publikace, které vydalo. Pro příští rok chystá k vydání Atlas náboženství Česka.

Docent Martin Ouředníček je vedoucím výzkumného týmu Urbánní a regionální laboratoře Přírodovědecké fakulty UK. Jako editor stojí za vydáním publikací Atlas sociálně prostorové diferenciace České republikySociální proměny pražských čtvrtíSociální geografie pražského městského regionuSub UrbsSociální prostředí Prahy. Je autorem více než stovky vědeckých publikací. Na fakultě působí jako proděkan pro geografickou sekci a KTV a je také členem vědecké rady Kampusu Albertov.

Převzato z iForum.

Publikováno: Středa 18.10.2017 20:00