Afrika jinak - jak zaplnit bílá místa na mapě?

Mladí geografové z EGEA Praha Vás zvou na vyprávění dobrovolníků z programu EUROSHA o nejen kartografickém poznávání exotického kontinentu.
Čas 29.04.2013
od 18:30 do 20:00
Další soubor: letak2_3.pdf
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Studentský spolek EGEA Praha zve studenty, zaměstnance i širokou fakultní veřejnost na přednášku Afrika jinak. Dobrovolníci z programu EUROSHA, patřícího do programu EU Aid Volunteers,  financovaného Evropskou komisí v rámci projektu Humanitarian Aid & Civil Protection a v ČR koordinovaného Diakonií ČCE – Střediskem humanitární a rozvojové pomoci, promluví o kartografickém poznávání "černého" kontinentu. Během půlročního pobytu v některých afrických rozvojových státech pomáhali s mapováním veřejného prostoru (města, nemocnice, uprchlické tábory apod.). Takové mapy totiž nejsou ani pro humanitární využití dostupné. Úspěšně zakončený projekt tvorby základních kartografických pomůcek po zemětřesení na Haiti ukázal, jak užitečné se mohou takové dokumenty projevit např. v případě řízení záchranných prací. Dobrovolníci ale přirozeně museli čelit i každodenním nástrahám "života evropana" v Africe. Vyprávění o mapování v Africe tak bude spojením popisu mapovacích prací s vlastními zkušenostmi a postřehy.

Pozvánku na přednášku naleznete v příloze.

.

Publikováno: Úterý 23.04.2013 17:40