Výběrové řízení na ERASMUS 2016/17

Ústav pro životní prostředí vyhlašuje výběrové řízení na studijní pobyty v rámci programu Erasmus ve školním roce 2016/2017. Výběrové řízení se koná dne 21.3. 2016 od 13:00 hodin v kanceláři ředitele ÚŽP.
Čas 21.03.2016
od 13:00 do 16:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Ústav pro životní prostředí vyhlašuje

výběrové řízení

na studijní pobyty v rámci programu Erasmus

ve školním roce 2016/2017

na následující studijní pobyty na zahraničních univerzitách:

• MSc. Studies at Cranfield University, UK, 2 studenti na rok (10 měsíců), pouze pro studenty 1 ročníku Mgr., přednostně pro studenty oboru OŽP, nutné absolvovat i pohovor se zástupcem Cranfield University.
  • Universita degli Studi della Tuscia di Viterbo, Viterbo, Italy, 1 student
  • Universidade dos Acores, Ponta Delgada, Acores, Portugal, 2 studenti

V případě zájmu studenta o praktickou stáž je nutná iniciativa studenta, aby fakulta předem podepsala interinstituciální dohodu s destinační univerzitou. Pokud bude tato dohoda včas podepsána, může se student zúčastnit tohoto výběrového řízení; pokud nikoli, zúčastní se výběrového řízení organizovaného ad hoc přímo pro něj.

Obecné informace k programu včetně podrobného postupu jsou uvedeny na univerzitní stránce programu Erasmus.

Podrobnější informace o jednotlivých destinacích poskytnou: Cranfield – prof. Frouz, Viterbo – doc. Cajthaml, Acores – prof. Kindlmann

Perfektní znalost angličtiny, výborné studijní výsledky a motivace jsou základními předpoklady.

Výběrové řízení se koná dne 21.3. 2016 od 13:00 hodin v kanceláři ředitele ÚŽP.

Student si k výběrovému řízení připraví pokud možno následující podklady:

1. motivační dopis, ve kterém stručně uvede důvody, které ho vedou ke studiu na zvolené škole;
  2. seznam alespoň některých předmětů, o které má zájem, které si nalezl na stránkách zahraniční školy a které mu posléze poslouží k vypracování protokolu o studijnim plánu;
  3. pokud chce student splnit část své diplomové (bakalářské) práce na zahraniční škole, předloží též souhlasné stanovisko vedoucího diplomové (bakalářské) práce  s vymezením, kterou část uvedené práce bude zpracovávat v zahraničí;
  4. vypočtený průměr studijních výsledků za doposud absolvované předměty během dosavadního studia v bakalářském i magisterském programu.

Definitivní nominace potvrdí zahraniční komise fakulty.

Publikováno: Pondělí 07.03.2016 00:00