Podpořte projekt svého kolegy!

Mgr. Vojta Pilnáček, náš absolvent a nyní student doktorského studia, byl jmenován za svou diplomovou práci na cenu děkna a nyní podává návrh projektu pro získání finančních prostředků ve studentské soutěži Unilever Sustainable Challenge. Aby jeho projekt postoupil do dalšího kola, potřebuje vaši podoporu, VÁŠ HLAS! ve veřejném hlasování.

Hlasovat pro Vojtův projekt můžete můžete zde:  Přepracování kalů z čistíren odpadních vod na alternativní paliva

Čeho se projekt týká?

Při čištění odpadních vod vzniká v poslední fázi, jak známo, čistírenský kal. Je to vysrážená a usazená pevná fáze všeho, čeho se lidé zbavují prostřednictvím městské kanalizace. Každý si jistě dokáže představit, jaké vlastnosti takový materiál má. Je infekční, páchne, obsahuje zbytky léčiv a hormonální atikoncepce a v poslední řadě, již poněkud hůře představitelné, často vysoké koncentrace těžkých kovů. Nakládání s takovým materiálem je složité. Jednou z možností je jeho energetické využití - spálení. Tento způsob ovšem přináší jistá úskalí, která je potřeba překonat. Hlavním problémem je vysoký obsah vody. Jedním ze způsobů, jak se jí zbavit, bychom se rádi zabývali při zpracování diplomové a disertační práce.

V rámci získávání finančních prostředků jsme se přihlásili do studentské soutěže Unilever výzva. V prvním kole soutěže probíhá veřejné hlasování. 20 projektů s nejvyšším počtem hlasů postupuje před odbornou porotu, která vybere 10 vítězných projektů. Budeme velmi rádi, když navštívíte stránku našeho projektu a pokud vám bude připadat smysluplný, pošlete nám hlas případně přepošlete tuto informaci dál.

Vojta Pilnáček

Publikováno: Pondělí 12.01.2015 00:00