E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníZapojte se do WikiProjektu Chráněná území

WikiProjekt Chráněná území má za úkol soustředit a koordinovat činnost wikipedistů, kteří mají zájem se podílet na zakládání, úpravě a vylepšování článků, spadajících pod skupinu chráněných území ve smyslu ochrany přírody. Projekt se primárně zaměřuje na národní parky, přírodní parky, CHKO, národní přírodní rezervace, národní přírodní památky, přírodní rezervace a přírodní památky, nicméně je možno ho rozšířit i o další objekty, jako například památné stromy.

wikimediaJelikož tento projekt do sebe spojuje mnoho oblastí, které byly do současnosti z velké části zanedbávány, jedná se o ambiciózní projekt, který bude potřebovat velkou a silnou podporu dalších wikipedistů, pokud má uspět. Podobně jako Američané v 60. letech 20. století vyhlašovali svůj projekt letu na Měsíc jako cíl pro následující desetiletí, i my stojíme nyní před nutností spojit síly napříč komunitou a pokusit se oslovit a zapojit jak pisatele obsahů, lidi věnující se kategorizaci, přírodovědce pro konzultace, tak i fotografy pro pořizování obrazového materiálu jednotlivých území. 

 

 

wikimediaKaždý případný zájemce o pomoc si může najít svou oblast zájmu. Ať už je to pořizování fotografií během výletu po okolí, psaní připomínek, zakládání článků z rodného okresu či jen drobné opravy v textech, všechny tyto editace budou spolu tvořit sílu projektu. Věříme, že se nám podaří časem zmapovat všechna chráněná území v republice, založit k nim články, sjednotit jejich vzhled, dohledat GPS pozice, doplnit infoboxy, rozšířit je do reprezentativní podoby a pořídit k nim audiovizuální materiál, který by charakterizoval konkrétní území. Rozhodněte se s námi vydat na náročnou cestu popsání všech chráněných území Česka na stránkách české Wikipedie.


Hlavní stránka projektu

Prezentace projektu


Kontakt: 

Případně: josef.bruna@gmail.cz 

chmee2@gmail.com

http://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedista:Chmee2

 

Přiložený soubor: wikimedia
Publikováno: Pátek 04.02.2011 23:00

Akce dokumentů