Fond Junior UK (post-doc)

Fond Junior poskytuje finanční podporu pro zahraniční absolventy Ph.D. studia na zahraniční univerzitě za účelem jejich působení v projektu vyhlášeném fakultou / součástí Univerzity Karlovy, a to po dobu maximálně 2 let. Tito absolventi jsou na zahraničních univerzitách označování jako „post-doc“ pracovníci, podle nichž byl původně označen Fond „post-doc“ na UK. Jeho nové zařazení do Fondu internacionalizace podmínilo změnu označení na Fond Junior.

Projekty jsou každoročně zveřejňovány na webu Fondu Junior pro zahraniční uchazeče - List of Research Fellowships.

Fond Junior je definován v opatření rektora č. 15/2021, účinné od 1. 5. 2021. Tímto opatřením se zrušují opatření rektora č. 16/2020 a č. 38/2018.

Podrobnější informace na stránkách RUK