Stipendia na letní školy v Bavorsku

Stipendium zahrnuje poplatek za kurz (v plné výši vč. volitelných modulů, exkurzí atp.) pro studenta, pedagoga nebo vědce veřejné vysoké školy v ČR při účasti na jazykovém či odborném kurzu (letní/zimní škole) na veřejné vysoké škole v Bavorsku. Dále lze v odůvodněných případech poskytnout příspěvek na ubytování ve výši max. 400 € (pokud není zahrnuto v poplatku za kurz). O stipendium se mohou ucházet studenti, doktorandi, vyučující a vědci veřejných vysokých škol z České republiky.

Při žádosti o stipendium na kurz němčiny se předpokládá znalost jazyka alespoň na úrovni B1. Přihlášku na vybraný odborný či jazykový kurz zasílá účastník samostatně přímo na zvolenou vysokou školu. V roce 2022 lze stipendia využít i k účasti na online kurzech bavorských vysokých škol.

https://www.btha.cz/cs/stipendia/jazykove-kurzy-a-letni-skoly-v-bavorsku - Podávání žádostí do: 31. 3. 2022 resp. až do vyčerpání stipendijních prostředků

Publikováno: Pondělí 14.03.2022 08:55