Tělesná výchova pro obory demografie

povinnost získat během studia 4 kredity

Studenti oborů demografie mají během bakalářského studia povinnost získat z předmětů tělesné výchovy 4 kredity. Je už pouze na jejich uvážení, jestli to bude formou pravidelné semestrální výuky TV, kurzovní výuky TV nebo jejich kombinací.

Předměty započítávané do 4 požadovaných kreditů:

semestrální: Tělesná výchova 1 (MS730A a MS730B), Tělesná výchova 2 (MS730A2 a MS730B2)

kurzovní: Letní kurz TV1 (MS730LK), Letní kurz TV II MS730LK2, Letní kurz TV - volitlený (MS730LKV), Zimní kurz TV (MS730ZK)

Dodatečná poznámka k předmětu Tělesná výchova I (MS730A, MS730B):

Vzhledem k tomu, že studenti demografických oborů mají předTV I jako povinně volitelný předmět a mohou ho absolvovat kdykoliv během bakalářského studia, nejsou automaticky přířazeni na rozvrhové lístky tohoto předmětu. Paralelku TV I si vybírají dle svých rozvrhových možností a informují o tom konkrétního vyučujícího KTV, který danou paralelku vede. V případě kolize rozvrhů se v krajním případě může dohodnout na plnění TV I v rámci hodin TV II.  Ale pouze po předchozí domluvě!

V rámci TV II si vybírají dle své preference z nabídky sportů (jako studenti ostatních oborů) a zapisují se samostatně na přísušný rozvrhový lístek v SIS.

Podrobnější informace k výuce:

1. PRAVIDELNÁ VÝUKA TV

Tělesná výchova 1 (MS730A a MS730B) - všeobecná tělesná výchova ROZVRH

Tělesná výchova 2 (MS730A2 a MS730B2) - specializovaná tělesná výchova ROZVRH

Volba tělesné výchovy 1 je doporučována pro první ročníky, zatímco tělesná výchova 2 pro ročníky vyšší. Jedná se ale pouze o doporučení, studenti 1.ročníku demografických oborů se v rámci TV 2 mohou zapisovat rovnou do specializované tělesné výchovy.

Studenti si mohou zapisovat také tělesnou výchovu volitelnou (MS730C) a to v každém semestru a ročníku studia, bez ohledu na to, jestli mají současně zapsanou tělesnou výchovu 1, nebo tělesnou výchovu 2. Volitelná TV se jim však nezapočítává do 4 kreditů za povinně – volitelné předměty TV

Na začátku studia absolvují studenti vstupní plavecké testy.

2. KURZOVNÍ VÝUKA TV

Splnit povinně-volitelnou TV mohou studenti i absolvováním zimních a letních výcvikových kurzů

Zimní kurz TV (MS730ZK)

Předmět zimní kurz TV (MS730ZK) mohou studenti absolvovat pouze 1x za studium, předmět Zimní kurz TV - volitelný (MS730ZKV) si studenti mohou zapisovat opakovaně (každý zimní semestr po celou dobu studia) a to i v případě, že mají v daném semestru současně zapsaný také předmět zimní kurz TV (MS730ZK). Volitelná forma se však nepočítá do 4 kreditů za povinně-volitelné předměty.

Letní kurz TV1 (MS730LK) - Kurz ve výcvikovém středisku UK na Albeři koncipovaný pro 1.ročníky.

Letní kurz TV II (MS730LK2) – Letní kurz TV II

Letní kurz TV - volitelný (MS730LKV)

Předměty letní kurz TV1 (MS730LK) a letní kurz TV2 (MS730LK2) mohou studenti absolvovat pouze 1x za studium, předmět letní kurz TV - volitelný (MS730LKV) si studenti mohou zapisovat opakovaně (každý letní semestr po celou dobu studia) a to i v případě, že mají v daném semestru současně zapsaný také předmět letní kurz TV1 (MS730LK) nebo letní kurz TV2 (MS730LK2).

Také v případě všech výcvikových kurzů se studenti demografických oborů nemusí řídit tím, pro jaký ročník studia je kurz primárně určen. V jejich případě se jedná pouze o doporučení.