Memoriál Miroslava Bubníka 19.11.2012

vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)
ROZPISVÝSLEDKYFOTO AFOTO BHODNOCENÍ

V tradičních  plaveckých štafetách se utkalo 184 sportovců z 10 pražských vysokých škol

Katedra tělesné výchovy Přírodovědecké fakulty UK v Praze pořádala dne 19. 11. 2012 tradiční 28. ročník Memoriálu Dr. Miroslava Bubníka v plaveckých štafetách, který se konal pod záštitou děkana PřF UK Prof. RNDr. Bohuslava Gaše, CSc.

Letošní závod se uskutečnil za mimořádně velkého zájmu studentů i diváků v atmosféře plné napětí i kvalitních sportovních výkonů. Startovalo 23 štafet z 10 pražských vysokých škol (ČVUT FSv, ČVUT FEL, VŠE, UK FTVS, PF, 1. LF, 2. a 3. LF, MFF, PedF, PřF). Tradiční Memoriál Dr. Miroslava Bubníka se konal ve sportovním centru UK za  účasti  184 plavců a 36 rozhodčích, což byl zatím nejvyšší počet startujících závodníků v historii soutěže.

Vítězem se stala Fakulta tělesné výchovy a sportu v rekordním součtu časů 8:01,5s.

Řádní studenti denního studia i hosté ze sportovního triatlonového oddílu Hisport se utkali v disciplínách 8x50m prsa a 8x50m volný způsob. Tento závod je atraktivní tím, že dokáže vtáhnout svou atmosférou nejen špičkové sportovce, ale také velký počet studentů i aktivních sportovců, kteří s plaveckým tréninkem teprve začínají.

Štafetu tvoří 6 mužů a 2 ženy. Jednotliví členové startují v libovolném pořadí a musí obě štafety absolvovat ve stejném složení. Fakulty mohou postavit i více štafet, ale závodník může startovat pouze jedenkrát v první a druhé disciplíně. Konečné pořadí fakult se získá součtem časů obou štafet.

Tato sportovní akce je každoročně věnována vzpomínce na našeho velmi oblíbeného kolegu, vynikajícího plavce a všestranného sportovce, Dr. Miroslava Bubníka, který ovlivnil svým mimořádným přístupem celé generace studentů.

Tradiční plavecké štafety byly ukončeny slavnostním vyhlášením výsledků. Ceny předával děkan PřF UK Prof. RNDr. Bohuslav Gaš, CSc. a Mgr. Kateřina Feitová, vedoucí KTV PřF UK.

Závody byly ukázkou plavecké úrovně pražských vysokoškoláků a jejich zájmu o plavání. Za vydařený průběh závodů děkujeme všem rozhodčím, trenérům, Pražskému vysokoškolskému sportu, Městským divadlům pražským a za záštitu nad závody i účast Prof. RNDr. B. Gašovi, CSc., děkanovi PřF UK.

Foto: PaedDr. Jiří Polášek                                                      Mgr. Zdenka Polová

výsledy a fotografie z minulých ročníků

.

Publikováno: Pátek 05.10.2012 16:00