Postup při vyzvedávání diplomu bez účasti na promoci

V případě, že se absolvent nechce nebo nemůže zúčastnit promoce, požádá písemně s uvedením důvodu studijní oddělení o vyřazení z promoce. Diplom v tom případě vyzvedne na studijním oddělení fakulty. Diplom může převzít též pověřená osoba na základě plné moci. Plná moc nemusí být úředně ověřena. Formulář plné moci

Pro absolventy bakalářského a magisterského studia:

Poté, co absolvent obdrží informaci z fakulty, že jeho diplom je připraven k vyzvednutí, dostaví se na rektorát univerzity, Odbor pro studium a záležitosti studentů (Praha 1, Ovocný trh 3,  Odbor pro studium a záležitosti studentů, Oddělení dokladů a matrik). Pro absolventy bakalářského a magisterského studia, kteří požádali fakultu o vyřazení z promoce, jsou na RUK vyhrazeny vždy první středy v měsíci v době od 10 do 12 hodin a od 13 do 16 hodin, kdy se promoce nekonají.  Ve zcela výjimečných případech a po telefonické dohodě je to možné i v jiných dnech. Zde se absolvent podepíše do matričního listu a s potvrzením o podpisu se na studijní oddělení fakulty (v úředních hodinách), kde je mu vydán diplom a dodatek k diplomu.

Pro absolventy doktorského studia:

Absolvent se dostaví na rektorát, Odbor pro studium a záležitosti studentů, Oddělení doktorského studia (Praha 1, Ovocný trh 3, druhé patro, dveře č. 207) v úředních hodinách vždy v pondělí od 13 do 16 hod nebo ve středu od 10 do 12 hodin a od 13 do 16 hodin. Ve zcela výjimečných případech a po telefonické dohodě je to možné i v jiných dnech. Zde se absolvent podepíše do matriční knihy a diplom obdrží poté na studijním oddělení fakulty po předložení potvrzení o podpisu do matriky.

-----------------------------------------------

Pro absolventy rigorózního řízení:

Absolventi, kteří se promoce nezúčastní, si mohou diplom vyzvednout vždy ve středu od 10 do 12 a od 13 do 16 hodin v Centru celoživotního vzdělávání , (Praha 1, Ovocný trh 3, třetí patro, dveře č. 211).

Formulář plné moci pro rigorózní řízení

aktualizace 30.8.2017