Laureáti za rok 2010/2011

• Docent Petr Sedlák (Katedra antropologie a genetiky člověka) - zabývá se především fyziologií růstu a vývoje dítěte a vybranými patologickými stavy, které s touto fází vývoje jedince souvisí. Jeho pedagogická činnost zahrnuje přednášky a cvičení z anatomie člověka, biologie dítěte a auxologie.
  • Doktor Pavel Teplý (Katedra učitelství a didaktiky chemie) - zabývá se tvorbou a využitím moderních didaktických pomůcek a multimédií při výuce chemie na středních školách. Budoucím učitelům přednáší didaktiku anorganické chemie a také vede praktická cvičení zaměřená na možnosti experimentální výuky chemie na středních školách.
  • Docent Jiří Blažek (Katedra sociální geografie a regionálního rozvoje) - zabývá se problematikou regionálního rozvoje, věnuje se výzkumu regionálních dopadů fiskální politiky, zabývá se rolí zahraničních investic pro regionální rozvoj a geografií znalostních toků podle typu znalostních základen. Těmto tématům se věnuje i ve svých přednáškách.
  • Doktorka Helena Klápová (Ústav petrologie a strukturní geologie) - věnuje se mikroskopii horninotvorných minerálů a interpretaci mikrostruktur k určení metamorfního vývoje hornin a jejich petrologii, což je i náplní její pedagogické činnosti. Zabývá se tvorbou archivu výbrusů pro výuku a modernizací sbírek minerálů a hornin pro posluchače bakalářského studia.
  • Speciální ocenění Studentské komory pro nejlepší cvičení: Doktor Jan Veselý (Katedry organické chemie) - ve své laboratoři se zabývá enantioselektivní syntézou přírodních látek, glykokonjugátů a heterocyklických sloučenin. Jeho vřelý vztah k těmto tématům mohou studenti poznat na přednáškách a cvičeních z organické chemie a syntézy.