E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality CŽV

 

 

 

 

Slavností setkání absolventů Univerzity třetího věku 2019

Slavnostní setkání v Karolinu proběhne v pátek 7. června od 9,00 hodin v Karolinu. Pozvánku obdržíte koncem dubna poštou.

 

Den celoživotního vzdělávání dne 13. dubna 2019

Univerzita Karlova otevírá historickou budovu Karolina a zve širokou veřejnost na Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů. Návštěvníci se budou moci seznámit se širokou nabídkou celoživotního vzdělávání, kterou představí všech 17 fakult UK. Konkrétně jde o studijní programy pro středoškolskou mládež, o Juniorskou univerzitu, širokou nabídku zájmových i profesních programů pro širokou veřejnost a semináře Univerzity třetího věku. Na příchozí čeká také řada zajímavých přednášek. Připraven je bohatý doprovodný program. Více informací ZDE.  Upoutávku na akci naleznete ZDE.

 

Nabídka účasti na celostátním průzkumu Senioři a jejich aktivity

PhDr. Oldřich Čepelka z Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy nás požádal o přeposlání informací k celostátnímu průzkumu o životním stylu a aktivitách seniorů. Dotazník je určen pouze lidem od 60 let věku výše. V ČR je to první takto zaměřený průzkum. Zatím má přes 1000 vyplněných dotazníků, ale potřeboval by víc. Nejsou tam žádné komerční nabídky, žádné reklamy, je to seriózní výzkumná akce. Výsledky mohou pomoci jak ve vědecké práci na Karlově univerzitě, tak při dalším utváření státní politiky v podpoře stárnutí. Stanete se účastníky prvního takto zaměřeného průzkumu v ČR.

Zajímá-li vás, o co jde a chcete-li pomoci, klikněte na tento odkaz: https://seniori-a-jejich-aktivity.vyplnto.cz/ . Dotazník je anonymní. Odpovědi se zapisují na internetu průběžně. Odkaz můžete předat svému partnerovi nebo svým známým, kterým je letos alespoň 60 let. Autor vám děkuje za spolupráci.

 

Univerzitní program sdíleného bydlení starších osob a univerzitních studentů

Univerzita Karlova v rámci svých cílů mezigeneračního soužití zahajuje Program sdíleného bydlení. Tento program reaguje na současnou demografickou a sociální situaci v hlavním městě Praha. Konkrétním cílem Programu je kromě rozvoje mezigeneračních vztahů, podpořit sociální vztahy starších osob, udržet je co nejdéle ve svém domácím prostředí a z druhé strany se usiluje o zlepšení podmínek ubytování studentů a o lepší poznání mezigeneračních vztahů.

Více informací naleznete ZDE.

 

 

 

Akce dokumentů