Program prevence neúspěšnosti studia – tutoři z řad studentů

Vedení fakulty se v zájmu prevence neúspěšnosti studia rozhodlo rozšířit stávající aktivity na poli poradenské činnosti studentům, a to zřízením pozic tzv. tutorů – studijních poradců z řad studentů.

V návaznosti na poradenství rektorátních UK Point a Centra Carolina, tradiční fakultní aktivity zajišťované ve spolupráci se studentskými senátory (úvodní soustředění studentů, Studenti studentům), na zřízení psychologické poradny apod., je od začátku akademického roku 2021/2022 všem studentům fakulty k dispozici za každou sekci alespoň jeden tutor, který je připraven konzultovat problémy studia, odpovídat na dotazy studentů, pořádat instruktáže ke studijním předpisům, k práci s fakultními aplikacemi (např. SIS, rozvrh, pošta), spolupracovat se studijním oddělením a studijními proděkany, garanty studijních programů a proděkany sekcí.

Cílem tutorů je především snížit bariéry pro dotazy, poradit s řešením situací, kterým zkušení studenti mnohdy rozumí lépe než vyučující, příp. studenta s dotazem nasměrovat tam, kde se problémy mohou řešit a vyřešit.

Bližší informace najdete na webové stránce Tutoři.

Publikováno: Pondělí 15.11.2021 13:25