Report sezóny florbalového týmu

Poslední rok a půl byl opravdu složitým obdobím pro každého studenta. Vědomosti se nasávaly skrze monitory a studentský život byl odsunut na druhou kolej. Začátkem tohoto školního roku se nám vrátila naděje a mohli jsme se směle vrátit do přednáškových místnosti na našem milovaném Albertově. Opět jsme se mohli scházet se svými spolužáky, studijní úspěchy se mohly oslavovat v přilehlých restauračních zařízeních a v neposlední řadě byla obnovena činnost spolků. Florbalisté Přírodovědecké fakulty UK mohli proto konečně oprášit své kvéry a znovu začít reprezentovat PřF na univerzitních palubovkách!

Sezona pro nás začala již na konci srpna, a to premiérovou účastí na letním sportovním soustředění na Albeři. Mimo florbalové a kondičně sportovní tréninky došlo samozřejmě i k utužení kolektivu. Před prvním říjnovým zápasem jsme ještě stihli několik tradičních úterních tréninkových jednotek ve Sportovním centru UK na Hostivaři a na start Fakultní florbalové ligy jsme byli skvěle připraveni.

Dlouhá pauza měla ovšem na svědomí velkou obrodu kádru. Museli jsme se rozloučit s dlouholetým tahounem týmu a kapitánem Alešem Hrdinou, pod jehož vedením jsme v roce 2015 získali prozatím jediný titul ve fakultní i celostátní Univerzitní florbalové lize. Alešovi proto děkujeme za příkladnou reprezentaci naší fakulty a přejeme mu jen to nejlepší. Katedru tělesné výchovy zároveň prosíme o vyvěšení dresu s číslem 12 pod strop haly ve Sportovním centru UK na Hostivaři. Toto prázdné místo na soupisce zaplnila velmi silná skupina nováčků, kteří nastoupili do prvních ročníků, či se stihli kvůli pandemické sportovní pauze připojit až nyní. Naše soutěžní skupina se tak rozrostla na přibližně 30 hráčů, což nám umožňuje nominovat na každý zápas nabušenou sestavu alespoň 16 lidí.

Soutěžní ročník jsme začali vítězně a v prvním zápase jsme si poradili s ČVUT FD vysoko 13:0, poté jsme opanovali i těžké “přírodovědné derby” proti VŠCHT poměrem 7:5. V následném zápase jsme si vybrali slabší chvilku a podlehli ČZU PEF 2:5. To však byla naše jediná prohra v podzimní časti sezony, všechny následné zápasy jsme ovládli rozdílem třídy, ať už to byla výhra 14:0 nad Pedagogickou fakultou, nebo 13 gólů v síti jaderných fyziků z ČVUT. V závěrečném utkání jsme se stali vítězi věhlasné “Bitvy o Albertov” proti 1. Lékařské fakultě UK (12:3), kde nás za vítězstvím hnala jak plná hala skvělých fanoušků zejména z řad našich spolužáků a kamarádů, tak účast čestného trenéra Ing. Mgr. Jana Nováka na lavičce. S bilancí 5 výher a 1 porážky jsme obsadili 2. místo ve skupině, jež nám zajistilo postup do elitní osmifinálové skupiny, ve které se následně bude bojovat o dobrou výchozí pozici do play-off.

Před Vánoci proběhla tradiční besídka, ve které jsme zhodnotili první část sezony a vyhlásili individuální ocenění. Nejužitečnějším hráčem se stal geoinformatik David Šklíba, jehož pohledné akce v útoku lahodily nejednomu oku. Po Novém roce pokračovala příprava na další fázi. V rámci ní jsme v přátelském utkání smetli výběr VŠE 16:6. Lepší „generálku“ jsme si nemohli zkrátka přát. Děkujeme našim věrným fanouškům a Studentské komoře akademického senátu za podporu, a budeme rádi, když nás budete hnát k ještě k lepším sportovním úspěchům i nadále!

Informace o dalším průběhu florbalové sezony najdete na našich sociálních sítích:  https://www.instagram.com/florbal_prirodoveda/https://www.facebook.com/florbal.prirodoveda

Publikováno: Pátek 11.02.2022 00:00