Orientační dny pro Erasmus studenty

Ve středu 29.9. a čtvrtek 30.9. proběhly Orientační dny pro zahraniční studenty přijíždějící na naši fakultu. Erasmus kancelář, Erasmus klub i dobrovolníci z PřF spolupracovali při organizaci tohoto důležitého setkání, které probíhá na začátku každého semestru. Dopoledne si Erasmus studenti vyslechli výklad o organizaci studia od fakultní Erasmus koordinátorky a praktické rady ohledně výběru předmětů od katedrových Erasmus koordinátorů. Poté členové Erasmus klubu a dobrovolníci z naší fakulty provedli zahraniční studenty po naší fakultě. Ukázali jim budovy týkající se jejich sekce s příslušnou knihovnou, botanickou zahradu, budovu studijního oddělení i menzu Albertov. Čeští studenti vysvětlili svým vrstevníkům ze zahraničí, jak si půjčovat knihy v knihovně, tisknout, jak si objednávat obědy v menze a spoustu dalších praktických záležitostí. Nakonec dovedli Erasmus studenty do výdejního centra UK a vyřídili s nimi vydání průkazů ISIC. Zájemci o lepší seznámení zakončili den přátelským posezením ve studentském baru Mrtvá ryba.

Děkujeme moc všem zúčastněným, především dobrovolníkům z fakulty, za pomoc při organizaci a budeme se těšit na další spolupráci s Erasmus kanceláří v nadcházejících semestrech.

Publikováno: Pátek 15.10.2021 00:00