Konference Mladých demografů

11. ročník konference Mladých demografů v prostorách PřF UK.

Konference Mladých demografů úspěšně odstartovala novou dekádu!  Již jedenáctý ročník konference se konal ve dnech 5.–7. února 2020 v prostorách Univerzity Karlovy na Albertově 6. Akce byla určena především mladým začínajícím výzkumníkům z oboru demografie a příbuzných oborů, do které se zapojili jak místní, tak zahraniční studenti z převážně magisterských a doktorských programů.

Kromě ústních příspěvků a posterů účastníků měla konference bohatý doprovodný program. Nechyběli mezinárodní hosté, profesionálové ve svém oboru, dr. Timothy Riffe a dr. Enrique Acosta. Dále proběhla odborná přednáška na téma využití strojového učení v demografii  (Andrea Nigri) a odborný workshop (Alyce Raybould, Michaela Šedovičova). Součástí společenského večera byl kulturně vědecký program, který byl realizován dr. Ivanou Kulhánovou a violoncellistem MgA. Petrem Špačkem. Konference byla zakončena tradičně vyhlašením souteže o nejlepší přispěvky konference, ve které hlasovali přimo účastníci akce.

Jako každý rok panovala po celou dobu konference velmi příjemná a přátelská atmosféra. Zároveň jsme obdrželi mnoho pozitivních ohlasů a to jak osobně, tak prostřednictvím e-mailu a sociálních sítí. Vzhledem k tomu, že velká čast účastníků byla ze zahraničí, je patrné, že si konference Mladých demografů získává na oblibě a popularitě i v mezinárodním měřitku.

Chtěli bychom tímto poděkovat všem, kteří se do akce zapojili a doufáme, že se opět shledáme v příštím roce. Dvanáctý ročník konference se pomalu blíží! Následující konference je naplánována na termín 3.–5. 2. 2021 opět v prostorách Univerzity Karlovy na Albertově 6.

Více informací z jedenáctého ročníku konference Mladých demografů naleznete ve zprávě časopisu Demografie nebo na našich internetových stránkách či Facebooku

Publikováno: Čtvrtek 18.06.2020 13:50