Jarní biologické soustředění Arachne

Jarní biologické soustředění Arachne pro nadané středoškolské studenty proběhlo letos v trochu netradičně pozdním termínu a to 2. – 6. června 2021. Jako základna nám posloužil kemp Babylon nacházející se nedaleko Českého lesa.

Odborný program se sestával převážně z exkurzí do okolí s cílem demonstrovat diverzitu organismů zde žijících. Navštívili jsme Čerchov, nejvyšší vrchol Českého lesa, s rozlehlými bučinami a suťovými lesy. Další exkurze nás zavedla do Klenčí pod Čerchovem, kde jsme zkoumali pobytové stopy bobra, kterého se podařilo několika z nás i zahlédnout.

Ani na tomto Arachne nechyběli již tradiční vědecké miniprojekty. tentokrát zaměřené na nedaleký Babylonský rybník. Rozděleni do několika menších skupin sledovali účastnící fyzikálně-chemické parametry vody, rostliny rostoucí v okolí a také hmyz obývající litorální a přilehlé oblasti rybníku. Výsledky pak byly prezentovány tvorbou společného posteru.

Těší nás, že i přes veškeré komplikace spojené se současnou pandemií se podařilo soustředění uspořádat.

Publikováno: Pondělí 16.08.2021 00:00