Florbalový podzim 2022

Vážení spolufakultníci, rádi bychom Vám přinesli report o první polovině sezony florbalového týmu Přírodovědecké fakulty UK.

Letošní ročník pro nás začal opět letním soustředěním ve Sportovním centru UK na Albeři, což bylo pro náš tým klíčovou přípravou na nadcházející sezonu. V rámci spousty různorodých tréninkových jednotek jsme utužili kolektiv a připravili naše těla na těžké zápasy v sezoně.

A naše snaha se vyplatila! Podzimní část pro náš tým skončila úspěšně. Vyhráli jsme naši skupinu a kvalifikovali jsme se tak mezi nejlepší týmy soutěže! V cestě za prvním místem v tabulce jsme dokázali porazit ČZU PEF (8:7), VŠCHT (3:1), VŠE FIS (11:2), ČVUT FA (14:2) a ČVUT FBMI (7:5), přičemž nás nezastavila ani remíza s ČVUT FS (3:3) či porážka od UK 2. LF (3:4). V jarní části sezony nás nyní čekají vypjatá utkání v sedmičlenné skupiny vítězů, ze které postoupí 5 nejlepších týmů do čtvrtfinále a následných bojů o titul. V loňském ročníku jsme vybojovali konečné bronzové místo. Letos máme cíle opět ty nejvyšší a rádi bychom si ještě o dva stupínky polepšili.

V prázdninovém období proběhla k dalšímu stmelení a zhodnocení první části sezony tradiční vánoční florbalová besídka, jejíž součástí je i týmové hlasování o nejužitečnějšího hráče podzimu (tzv. Zlatý Erár) a další ankety. Nejužitečnějším hráčem PřF UK podzimu 2022 se stal Petr Havej, který ovládl většinu individuálních statistik (góly, body, plus/mínus). Z dalších vítězů lze vypíchnout Davida Šklíbu (nejlepší útočník), Martina Laca (nejlepší brankář), Tomáše Holomka (nejlepší obránce) či Andreje Lipana (nejlepší nováček). Gratulujeme všem oceněným a přejeme skvělé výkony i do dalších zápasů!

S nadcházejícím letním semestrem se blíží i další zápasy pro nás tým a my budeme rádi, pokud nás dorazíte podpořit přímo do haly. Termíny zápasů jsou následující:

• 24.2. (Pá) 15:00 vs. UK FTVS (Juliska)
  • 10.3. (Pá) 15:00 vs. ČZU PEF (Juliska)
  • 16.3. (Čt) 15:30 vs. UK Právnická (Juliska)
  • 31.3. (Pá) 15:00 vs. UK FSV (Juliska)
  • 20.4. (Čt) 16:30 vs. VŠE Národohospodářská (Juliska)
  • 24.4. (Po) 20:30 vs. VŠCHT (Unihoc Arena Kotlářka)

Doufáme, že budeme moci udržet naši výkonnost a získat pro naši fakultu co nejvíce vítězství v druhé části sezony. Držte nám palce!

S pozdravem Váš,

Florbalový tým Přírodovědecké fakulty UK

PS: Rovněž se nám podařilo vydat náš první merch, a to samolepky, placky a krásné hrníčky s podpisem našeho dravého útočníka, Pavla Dostalíka. Pokud chcete mít z hrníčku podobnou radost jako pan děkan, nebo byste chtěli ozvláštnit svůj batoh naší plackou, ozvěte se nám na jednu z našich platforem:

IG: https://www.instagram.com/florbal_prirodoveda/

FB: https://www.facebook.com/florbal.prirodoveda