Erasmus na vodě

Vodácko-turistický výlet Erasmus klubu do Malé Skály.

O víkendu 5.–7. 6. 2020 se uskutečnil vodácko-turistický výlet (s pracovním názvem „lodičky“) pro zahraniční studenty – erasmáky – organizovaný Erasmus klubem PřF UK do vsi Malá Skála. Počasí nám sice moc nepřálo, ale o to větší otužovací zážitek to byl. V pátek, první den výletu, byl program víceméně volný – někteří zvolili klidnější program a poseděli s přáteli, jiní zase využili krásného večera a vyšli si na nedalekou vyhlídku, ze které byla hezky vidět větší část vsi.

Druhý den nás čekal sjezd řeky Jizery, ale protože nastaly dopravní komplikace, místo startu v Podspálově jsme vyjeli už ze Železného Brodu. Samozřejmě jsme na řece nebyli jediní, potkávali jsme další vodáky a naši studenti si mohli opakovaně vyzkoušet klasické české vodácké „AHOOOOOOJ!“. Náš cíl, Dolánky, na sebe nenechal dlouho čekat a za pár hodin jsme do něj dorazili. Několika málo účastníkům však sjezd řeky nestačil a otužili svá těla v Jizeře, která protékala kempem.

Neděle byla ve znamení turistiky, vyšli jsme si na malý okruh do okolí Malé Skály, kde se, překvapivě, nacházely zase jiné skály – Besedické, ve kterých nás příjemně překvapil chládek volající k odpočinku. Poté, co jsme se vrátili do kempu, jsme si dali pozdní oběd, sbalili stany a vydali se na vlak. Cestou do Prahy jsme už jen pohodlně seděli a sdíleli zážitky, víno a telefonní čísla :-)

Za Erasmus klub,

Mrkvička