Erasmus klub - Malování akvarelem

Ve čtvrtek 18. listopadu jsme se setkali se zahraničními studenty v prostorách našeho fakultního studentského klubu Chladič. Prvně jsme se v rámci stručného úvodního slova seznámili se základními technikami užívanými při tvorbě akvarelových maleb. Potom již byly rozdistribuovány materiály a přišel čas ušpinit si vlastní prsty. Zkouškou šikovnosti všech zúčastněných se stal i hned první úkol přilepit čtvrtky papírovou páskou proti ohýbání a pro zachování bělosti okraje. Na základě inspirativních obrázků, především pak ale vlastní fantazie, jsme se poté pustili do tvorby svých uměleckých děl, které ve všech případech bez výjimky stály opravdu za to, jak se ostatně můžete přesvědčit na přiložené fotografii. Antistresové barvičky nám vynesly serióznější, precizní výkresy, ale i komické vložky mořských draků. Kromě klasických postupů zahrnujících rozmývání, zapouštění nebo vymývání byla možnost využít i otisk z fólie, rozfoukávání nebo rozstřikovač. Zájemci si kromě standardních anilinek mohli navíc pohrát i s akvarely kombinovanými, za pomocí tužkokresby, grafických fixů či akvarelových pastelek. Celá akce probíhala v uvolněném duchu, kde mohl za zvuků družného hovoru každý popustit uzdu své kreativitě. Společným úklidem jsme na závěr vrátili studentskou místnost zpět do původního stavu a kromě působivých obrázků jsme si odnášeli především dobrou náladu.

Publikováno: Pátek 10.12.2021 00:00