Biozvěst šíří jarní zvěst

Korespondenční seminář Biozvěst se přehoupl do třetí série. Jaká zákoutí biologie jsme si na středoškoláky připravili tentokrát?

Biozvěst, korespondenční seminář z biologie organizovaný studenty PřF, je za polovinou svého osmého ročníku. Účastníci mají posledních 14 dní na vypracování pěti úloh třetí série. Úlohy jsou to věru zapeklité; věříme, že by zavařili i nejednomu studentovi na přírodovědě. Jestli se odvážíte, zkuste si sami úlohy pro středoškoláky vyřešit: jejich zadání naleznete zde. Právě probíhající série se věnuje psychofarmakologii, cytometrii, biologickému hromadnému ničení, chromatografii rostlinných extraktů a migraci mezi společenstvy. Každý si přijde na to své :-)

Pokud to situace dovolí, nejlepší řešitelé budou mít možnost vyjet na tradiční terénní expedici, letos na Ještědský hřbet. Odměnou bude nejenom možnost zkoumat tamější přírodu s odbornými průvodci, chystáme rovněž věcné ceny (za pomoci PřF).

Máte-li mezi přáteli středoškoláka-biologa, dejte mu vědět o Biozvěstu!

Loňské ceny pro nejlepší řešitele Biozvěstu. Letos nebudou o nic horší!

Publikováno: Pondělí 22.03.2021 00:00