Basketbalisté přezimují na třetím místě

Zhodnocení první půlky sezóny

Náš tým odstartoval šestý rok své činnosti srpnovým soustředěním v jihočeské Albeři, které již tradičně slouží jako příprava na novou zápasovou sezónu. V areálu Výcvikového střediska UK a jeho okolí jsme v průběhu jednoho týdne pilovali jak basketbalové herní dovednosti, tak zejména fyzickou kondici. Samozřejmostí byl také potréninkový teambuilding.

Tréninková zátěž pokračovala v průběhu září a vyústila v říjnový start soutěžní sezóny. Po polovině soutěže přezimujeme na třetím, tedy posledním postupovém místě. Z aktuálního postavení ve skupině máme smíšené pocity, jedná se sice o vytoužené postupové místo, nicméně kdyby se nám povedlo zvládnout 2 zápasy, které nám protekly mezi prsty, když jsme po nezvládnuté koncovce prohráli pouze o 2 body, mohlo to být radostnější. Bohužel ani nám se nevyhnuly vynucené covidové absence, ale také zranění některých klíčových hráčů. V tomto kontextu považujeme dosavadní sportovní výsledky za relativně příznivé. Celkově celý dosavadní průběh sezony doprovazí překvapivé výsledky, a to kvůli covidovým absencím napříč všemi týmy. V průběhu sezony jsme doplnili kádr o 2 nové hráče z řad studentů Přírodovědecké fakulty, kteří skvěle zapadli a pomohli ke slušným výsledkům. Nicméně naším cílem vždy byl, je a bude postup do vyšší soutěže, což nás motivuje na sobě dále pracovat!

V průběhu zápasové zátěže nezapomínáme na další spolkové aktivity. Každý týden trénujeme na domácí palubovce na Hostivaři, a věnujeme se také propagaci spolku jak prostřednictvím sociálních sítí, tak osobně například formou prezentace na akci Přírodovědci sobě.  Nadcházející vánoční čas věnujeme zejména fyzické i psychické regeneraci, abychom mohli od ledna pokračovat v druhé polovině sezóny stoprocentně připraveni!

Děkujeme za přízeň všem našim fanouškům, přejeme všem hezké Vánoce a hodně basketbalových zážitků v roce 2022!

Instagram: @bc_prirodni_vedy

Publikováno: Středa 05.01.2022 00:00