Zápis z řádného zasedání Akademického senátu PřF UK dne 19. 5. 2016

Výroční zpráva o činnosti 2015, Výroční zpráva o hospodaření 2015, Delegace zástupce fakulty do RVŠ, Vyhlášení voleb kandidáta na děkana, Různé

Zápis byl v níže uvedeném znění schválen na zasedání ASF dne 16. června 2016.

Přítomni: Bruthans, Čermák, Čertnerová, Ficek, Hudeček, Hurný, Janík, Kříž, Krylov, Kuneš, Kuthan, Matějka, Matoušková, Perlín, Škaloud, Teplý, Veselý, Vodička

Omluveni: Brejcha, Havlíček, Kotyk, Kretschmer, Kubíček, Macháček, Táborský, Vinkler, Zima, Weiss

Hosté: Gaš, Folk, Hodek, Kotek, Kulman, Martínková, Mozr

Program zasedání:

1. Schválení zapisovatele
  2. Schválení programu zasedání
  3. Kontrola a schválení zápisu ze zasedání 21. 4. 2016
  4. Výroční zpráva o činnosti 2015
  5. Výroční zpráva o hospodaření 2015
  6. Delegace zástupce fakulty do RVŠ
  7. Vyhlášení voleb kandidáta na děkana
  8. Různé

Kuthan oznámil, že k 12. 5. 2016 rezignoval na svůj mandát Michael Mikát. Jako náhradnice byla ve volbách v roce 2014 zvolena Dora Čertnerová, která složila slib před zasedáním k rukám předsedy.

1. Schválení zapisovatele

ASF schvaluje Krylova jako zapisovatele.

Hlasování: 15/0/0

2. Schválení programu zasedání

Návrh usnesení: ASF schvaluje  program zasedání.

Hlasování: 15/0/0

3.  Kontrola a schválení zápisu ze zasedání 21. 4. 2016

Návrh usnesení: ASF schvaluje zápis ze zasedání 21. 4. 2016.

Hlasování: 14/0/1

4.  Výroční zpráva o činnosti 2015

Gaš seznámil ASF s výroční zprávou o činnosti fakulty za rok 2015. Na podnět Kříže bude výroční zpráva navíc obsahovat i počty absolventů po programech. Kříž dále vyjádřil přání aby počty absolventů byly uváděny po oborech a aby byla uvedena čísla za několik posledních let, obdobně jako u přijímaných a zapsaných studentů. Matějka a Perlín nevidí jako nutné členění po oborech. Kuthan navrhl, aby zpráva obsahovala údaje o absolventech bez afiliace k oborům. Kříž s Gašem se domluvili, že ve zprávě budou uvedena čísla po programech za několik posledních let.

Návrh usnesení: ASF schvaluje výroční zprávu o činnosti Přírodovědecké fakulty za rok 2015.

Hlasování: 16/0/0

5.  Výroční zpráva o hospodaření 2015

Gaš seznámil ASF s výroční zprávou o hospodaření fakulty za rok 2015. Hudeček za ekonomickou komisi vyjádřil se zprávou souhlas. V následné rozpravě vystoupil Kříž, který se ptal na vysvětlení čísel v tabulce vyplacených stipendií.

Návrh usnesení: ASF schvaluje výroční zprávu o hospodaření Přírodovědecké fakulty za rok 2015.

Hlasování: 17/0/0

6.  Delegace zástupce fakulty do RVŠ

Kuthan přivítal doc. Blažka, jako navrženého kandidáta do Rady vysokých škol za naši fakultu.  Doc. Blažek se krátce představil. Za skrutátory voleb byli zvoleni Hudeček a Matoušková.

Celkem bylo vydáno 18 hlasovacích lístků.

Návrh usnesení: ASF v tajném hlasování schválil Doc. RNDr. Jiřího Blažka, Ph.D., jako kandidáta na zástupce fakulty ve Sněmu Rady vysokých škol.

7.  Vyhlášení voleb kandidáta na děkana

Kuthan seznámil ASF s časovým harmonogramem voleb na děkana fakulty. Kuthan navrhl složení volební komise: Kříž, Kuthan, Hurný, Matějka, Vodička. Hlasování proběhlo o celé komisi najednou.

Časový harmonogram voleb:

podávání návrhů:                    do 12.9.2016 12:00

začátek volební kampaně:       14. 9. 2016

konec volební kampaně:          18. 10. 2016 24:00

termín volby:                           20. 10. 2016 na zasedání AS od 14:00

8.  Různé

Kuthan seznámil ASF s problematikou změny statutu UK s ohledem na změnu názvu z 2.LF na Lékařská fakulta Motol. Hurný informoval ASF o situaci kolem změny statutu z pohledu AS UK. Kříž připomněl členům ASF, že do 20.5. 2016 je možné podávat podněty k novelizaci vnitřních předpisů UK. Kříž se zeptal, zda existuje nějaký dokument shrnující návrhy změn za naší fakultu. Gaš odpověděl, že 20.5. bude odeslán dopis s připomínkami. Kříž by jako univerzitní senátor rád připomínky viděl. Gaš souhlasil a dopis zašle i univerzitním senátorům zastupujícím fakultu. Gaš informoval ASF o postupu přihlašování akcí v rámci 17. listopadu, s tím, že v tento den bude areál Albertova rezervován pro akce univerzity. Perlín se zeptal na situaci kolem změny názvu UK z Univerzita Karlova v Praze na Univerzita Karlova. Hurný informoval ASF, že změna názvu vychází z novely VŠ zákona, který nabude účinnosti 1. 9. 2016. Hudeček apeloval na zvýšenou frekvenci čištění bílých tabulí v rámci poslucháren Albertov 6. Perlín apeloval na zvýšení počtu kontejnerů na papír na chodbách v budově Albertov 6. Kříž se zeptal na situaci ohledně plánovaného nákupu areálu Běstvina. Kotek odpověděl, že v současné době se hledají finanční zdroje, protože původně plánované hrazení z projektů OP VVV nebude bohužel možné.

Zapsal Vladimír Krylov 19.5.2016
Ověřil Martin Kuthan

Přijatá usnesení

ASF schvaluje Krylova jako zapisovatele. Hlasování: 15/0/0