Známe jména letošních stipendistů Nadace Experientia|vedavyzkum.cz | 18.6.2019 | Rubrika: Z domova

V pondělí 17. června 2019 byla v rámci EXPERIENTIA DAY odtajněna jména letošních stipendistů, které čeká roční stáž na instituci dle vlastního výběru. Nadace Experientia, která akci pořádala, podporuje českou vědu již 5 let. Do světa dosud vyslala 11 mladých chemiků a na jejich podporu vyčlenila již více než 16 milionů korun.

Stipendisty se letošní rok stali Eva Bednářová a Rafael Navrátil, přičemž oba jsou z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Historicky první stipendistka Eva Bednářová, která se věnuje chemoterapeutikám, vycestuje na Columbia University v New Yorku. „Tuto univerzitu jsem si vybrala pro její vysokou kvalitu a samozřejmě mě také zaujal výzkum skupiny profesora Tomislava Rovise, jejíž součástí bych se měla stát. Mám z toho velkou radost, zároveň ale cítím velkou zodpovědnost tuto příležitost nepromarnit,“ uvedla Eva Bednářová.

(...)

Publikováno: Pondělí 24.06.2019 16:10