Změny v Grantové a Technologické agentuře Lidové noviny | 9.11.2016 | Rubrika: Medicína & věda | Strana: 16

(...)

Grantová agentura ČR, která ročně rozděluje přes tři miliardy korun na základní výzkum, bude mít nové představitele. Vládní Rada pro výzkum, vývoj a inovace zvolila předsedkyní agentury fyzičku Alici Valkárovou z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, musí ji však ještě potvrdit vláda. Valkárová nahradí matematika Ivana Netuku, kterému končí funkční období. Kromě něj končí v prosinci a lednu druhé funkční období dalším třem z pěti členů předsednictva Grantové agentury ČR Bohuslavu Gašovi, Cyrilu Höschlovi a OtomaruLinhartovi. Ze současného vedení má ve funkci zůstat pouze Stanislava Hronová. Vedle Valkárové byli nově do předsednictva zvoleni Petr Baldrian z Mikrobiologického ústavu Akademie věd ČR, chemik a vědecký ředitel Středoevropského technologického institutu (CEITEC) v Brně Jaroslav Koča a Jana Roithová, vedoucí katedry organické chemie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

(...)

Publikováno: Středa 09.11.2016 10:40