ŽIVOT NA KONCI SVĚTA| MÉDIA

Hospodářské noviny | 13.6.2019 | Rubrika: Panorama | Strana: 10​

(...)
Na fungování tančírny přispívá svými dary například místní podnikatel a jesenický zastupitel Rodan Hojgr. Pro menší venkovské projekty je podle něj obtížné na státní a evropskou podporu dosáhnout. „Je to tak složité, že to spíš nahrává profesionálním získávačům dotací než skutečným aktivitám v regionech,“ myslí si. Venkov může evropské peníze na svůj rozvoj čerpat přímo od státu nebo prostřednictvím takzvaných místních akčních skupin.
„Ministerstva, která řídí evropské programy, ale dílem ze strachu z korupce a dílem z administrativní nadbytečnosti nastavují stejné kontrolní, vykazovací a účetní podmínky pro malý projekt v řádů statisíců jako pro velké v řádu desítek milionů,“ podotýká Radim Perlín z Výzkumného centra Rural Přírodovědecké fakulty UK.

(...)

HNed.cz | 13.6.2019 | Strana: 0 | Autor: Markéta Šrajbrová | Téma: Přírodovědecká fakulta

Na fungování tančírny přispívá svými dary například místní podnikatel a jesenický zastupitel Rodan Hojgr. Pro menší venkovské projekty je podle něj obtížné na státní a evropskou podporu dosáhnout. "Je to tak složité, že to spíš nahrává profesionálním získávačům dotací než skutečným aktivitám v regionech," myslí si. Venkov může evropské peníze na svůj rozvoj čerpat přímo od státu nebo prostřednictvím takzvaných místních akčních skupin.
"Ministerstva, která řídí evropské programy, ale dílem ze strachu z korupce a dílem z administrativní nadbytečnosti nastavují stejné kontrolní, vykazovací a účetní podmínky pro malý projekt v řádů statisíců jako pro velké v řádu desítek milionů," podotýká Radim Perlín z Výzkumného centra Rural Přírodovědecké fakulty UK.

Publikováno: Pondělí 24.06.2019 15:45

Kategorie: