Zemřel cestovatel a autor cestopisných knih Vladimír Plešinger|Zpravodajství ČTK | 4.12.2018 | 12:34

V posledním odstavci jsme opravili chybné: "byl synem českého diplomata" na správné: "byl otcem českého diplomata".Praha 4. prosince (ČTK) - Ve věku 80 let zemřel v neděli cestovatel a autor cestopisných knih Vladimír Plešinger. ČTK to dnes oznámila Jana Ptáčková z Nakladatelství JOTA. Plešinger obdržel řadu literárních ocenění, Kniha Konga získala hlavní cenu poroty Egona Ervína Kische za rok 2007. Poslední rozloučení se koná 8. prosince v 11:00 v kostele sv. Petra a Pavla v Unhošti.
Vladimír Plešinger se narodil 22. září 1938 v Čestíně v Posázaví. Vystudoval geologii na Přírodovědecké fakultě UniverzityKarlovy. V sedmdesátých letech začal působit na dlouhodobých projektech v Latinské Americe a Africe.

(...)

Publikováno: Středa 05.12.2018 15:05