Zemřel biolog, fotograf a publicista Václav Laňka Berounský deník | 14.11.2017 | Rubrika: Berounsko / Zpravodajství | Strana: 2

Rakovník – Smutná zpráva obletěla Rakovnicko. V neděli 12. listopadu zemřel Václav Laňka. Bylo mu 76 let.
Václav Laňka, patron rakovnické Botanické zahrady, byl promovaný biolog a uznávaný botanik. Pravidelně návštěvníky zahrady provázel při cyklu Soboty v Botanické zahradě, do které poskytl vlastní sbírku svých nejvzácnějších rostlin ze Středozemí.

(...)

VÁCLAV LAŇKA se narodil 25. října 1941 ve Hředlích u Rakovníka. Studium: osmiletka v Rakovníku, učební obor univerzální soustružník, maturita večerním studiem, dálkové studium Přírodovědecké fakulty UK, diplomant profesora Oty Olivy.

Publikováno: Úterý 14.11.2017 10:45

Kategorie: