Zatopená obec vystoupí pomocí 3D animace na hladinu Lipnajihoceskenovinky.cz | 5.6.2019 | Rubrika: regiony|

(...)

S projektem, který má název „Dolní Vltavice žije“, jim také výrazně pomáhají studenti z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Vytváří webové stránky www.dolnivltavicezije.cz, zpracovali pracovní video, které je volně ke stažení na youtube pod názvem dolnivltavicezije.

Projekt se má stát drobným příspěvkem ke smíření národů, protože část zdejšího původního obyvatelstva byla odsunuta do Německa či Rakouska. Kondyskovi se do Dolní Vltavice přestěhovali v roce 2012, do té doby žili od studií v Praze. Manžel Petr v Praze pracoval jako advokát, Ema jako auditorka a daňová poradkyně. Oba jsou soudními znalci, Ema Kondysková také soudní tlumočnice němčiny, 5 let vedla Komoru soudních tlumočníků ČR.

(...)

Publikováno: Středa 12.06.2019 14:45