Zahrádka se opět otevře lidem. K vidění bude i nová mapa|jihlavsky.denik.cz | 15.6.2018 | Rubrika: Z regionu

Premiéru letos před veřejností bude mít také nová mapa Zahrádky, kterou vytvořil jako svou semestrální práci student Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy Rostislav Berka z Ledče nad Sázavou. „Mapa zachycuje podobu Zahrádky před zahájením demoličních prací, tedy v 60. letech. Jsou v ní vyznačeny obchody, služby, kulturní, sportovní, průmyslové a zemědělské objekty městečka. Tato mapa pokrývá bílé místo v kartografické historii Zahrádky, neboť zřejmě žádná mapa obce s vyznačením čísel popisných objektů nikdy nebyla vydána,“ doplnil Jan Čihák. Mapa by měla do budoucna posloužit k lepší orientaci při dokumentování historie městečka i k uchování vizuální prezentace informací o životě v Zahrádce.

Publikováno: Středa 20.06.2018 13:05

Kategorie: