Žádný divočák, vlčici v Ralsku zabil zřejmě jiný vlk|média

tydenvlk.cz | 27.11.2018 | Rubrika: Českolipsko

ceskolipsky.denik.cz | 27.11.2018 | Rubrika: Moje Českolipsko

sciencemag.cz | 27.11.2018 | Rubrika: Tiskové zprávy

tydenvlk.cz | 27.11.2018 | Rubrika: Českolipsko

Zpravodajství ČTK | 26.11.2018 | 09:47 | Rubrika: ekl

Mladou vlčici na Českolipsku nezabilo prase, ale jiná šelma

agris.cz | 26.11.2018 | Rubrika: Lesnictví
ýsledky pitvy: vlčice u Hradčan zahynula po střetu s jinou šelmou, asi vlkem

ekolist.cz | 26.11.2018

AOPK ČR: Výsledky pitvy: vlčice u Hradčan zahynula po střetu s jinou šelmou, asi vlkem

(...)

Pitvu vlčice provedl Ústav patologické morfologie a parazitologie Fakulty veterinárního lékařství. Podrobné genetické testy ještě probíhají na katedře zoologie Přírodovědecké fakulty UK.

idnes.cz - blog | 26.11.2018

Změna. Mladou vlčici podle pitvy nezabil divočák, ale nejspíš jiný vlk

novinky.cz | 26.11.2018 | Rubrika: Domácí

(...)

„Jsme především rádi, že vlčice nezemřela zásahem člověka,“ řekl také Ladislav Pořízek, šéf Správy CHKO Kokořínsko - Máchův kraj, na jejímž území byla mrtvá vlčice nalezena.  „Vlk sice nemá v naší přírodě přirozeného nepřítele, může ale docházet ke konfliktům mezi jednotlivými zvířaty a smečkami a tím i k přirozenému omezování jejich počtu,“ uvedl k novým zjištěním Pořízek.
Podle odborníků z katedry zoologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kteří měli genetické testy na starosti, se vzorky získané z těla mrtvé vlčice zásadně neliší od jiných vzorků, získaných od vlčí smečky, která se v oblasti Máchova kraje a Ralska vyskytuje už dlouhodobě. „Zajímavá by mohla být analýza nových vzorků, které budou získány během letošní zimy. Umožní totiž zjistit, zda se v oblasti usadila nová smečka a zda mohlo dojít ke teritoriálnímu konfliktu,“ naznačil Pavel Hulva z Univerzity Karlovy.

Publikováno: Pondělí 03.12.2018 16:05

Kategorie: