Žáci svitavského gymnázia bodovali. Uspěli v celém kraji - Svitavský deník, 1.12. 2015

Žáci svitavského gymnázia bodovali. Uspěli v celém kraji

Svitavský deník | 1.12.2015 | Rubrika: Svitavsko | Strana: 3 | Autor: KATEŘINA DUFKOVÁ | Téma: Přírodovědecká fakulta

Student kvinty Lukáš Nekvinda a absolvent Michael Matějka převzali pamětní listy
Zaujalo nás

Pardubický kraj/Svitavy – Svitavské gymnázium vychovává šikovné žáky. To se potvrdilo v minulých dnech při oceňování talentovaných žáků v Pardubické kraji.

Vítězili v zeměpisu

Své pamětní listy na Krajském úřadě v Pardubicích si odnesli nejlepší žáci a studenti, kteří ve školním roce 2014­ 2015 uspěli v celostátních soutěžích, které vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ale také ti, kteří reprezentovali republiku v soutěžích mezinárodních.
Mezi oceněnými byli letos také dva studenti ze svitavského gymnázia. Prvním z nich byl současný žák školy, Lukáš Nekvinda. Ten si svůj pamětní list zasloužil za druhé místo v celostátním kole zeměpisné olympiády.
¨„Druhý pamětní list převzal Michael Matějka, nyní již čerstvý absolvent školy a student Masarykovy univerzity v Brně. Ocenění převzal za druhé místo v celostátním kole zeměpisné olympiády a druhý místo, které si odvezl z celostátního kola Středoškolské odborné soutěže,“ uvedl ředitel svitavského gymnázia Milan Báča. V odborné činnosti se Michael věnoval oboru geologie a geografie. Michael se přes školní, okresní a krajské kolo probojoval do celostátního kola zeměpisné olympiády, kde v květnu obsadil 2. místo a zajistil si tak postup do celosvětového kola soutěže, které se konalo v srpnu 2015 v Ruské federaci v souvislosti s konáním konference Mezinárodní geografické unie.

Nejlepší absolvent

Zároveň byl navržen do soutěže o cenu České hlavičky – Ingenium, získal cenu proděkana geografické sekce Přírodovědeckéfakulty pražské Univerzity Karlovy a cenu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Uspěl s prací Mrazové kotliny. Na konci června 2015 získal také školní cenu Osobnost roku a z rukou starosty Svitav převzal ocenění Student města Svitavy.
„Michael je jedním z nejlepších letošních absolventů školy a pravděpodobně jedním z nejlepších absolventů školy v její dosavadní historii,“ uzavřel ředitel gymnázia.
Nejen studenti ze Svitav bodovali na kraji. Pamětní listy si odvezli také poličští žáci – Tomáš Dus (druhý v angličtině) a Jan Chalupník (druhé místovruskémjazyce) z Gymnázia Polička a také Julián Ondrůšek z Vyšší odborné školy pedagogické a Střední pedagogické školy v Litomyšli, a to za druhémísto v soutěži v německém jazyce.

Publikováno: Úterý 01.12.2015 09:15

Kategorie: