Z ČESKÉHO VENKOVA MIZÍ FARMÁŘI. STÁRNOU A NEMAJÍ NÁSLEDOVNÍKY\média

euractiv.cz | 19.11.2018 | Rubrika: Zemědělství

Přestože na venkově nyní žije až 3,5 milionu obyvatel, v zemědělství pracuje zhruba 100 tisíc Čechů. Alespoň to ve své zprávě tvrdí Ministerstvo zemědělství ČR. „Je to jako kapka v moři,“ říká geograf Radim Perlín z Přírodovědecké fakulty UniverzityKarlovy (PřF UK). Na druhou stranu však statistiku zpochybňuje, protože se do ní nezapočítávají lidé, kteří pomáhají na farmách svých rodinných příslušníků. Těch je ale v ČR velice málo a nedaří se je evidovat.

iHNed.cz | 13.11.2018 |

Přestože na venkově nyní žije až 3,5 milionu obyvatel, v zemědělství pracuje, jak uvádí zpráva ministerstva zemědělství, zhruba 100 tisíc Čechů. "Je to jako kapka v moři," říká geograf Radim Perlín z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Na druhou stranu však statistiku zpochybňuje, protože se do ní nezapočítávají lidé, kteří pomáhají na farmách svých rodinných příslušníků. Těch je ale v Česku velice málo a nedaří se je evidovat.

| 13.11.2018 | Rubrika: Mladé zemědělství | Strana: 1

(...)

Přestože na venkově nyní žije až 3,5 milionu obyvatel, v zemědělství pracuje, jak uvádí zpráva ministerstva zemědělství, zhruba 100 tisíc Čechů. „Je to jako kapka v moři,“ říká geograf Radim Perlín z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Na druhou stranu však statistiku zpochybňuje, protože se do ní nezapočítávají lidé, kteří pomáhají na farmách svých rodinných příslušníků. Těch je ale v Česku velice málo a nedaří se je evidovat.

(...)

Publikováno: Čtvrtek 15.11.2018 10:30