Výzkum schránek ramenonožců může objasnit klimatické změny|novinky.cz | 8.6.2018 | Rubrika: Věda a školy

Za posledních 500 miliónů let se živí tvorové na Zemi nejméně pětkrát ocitli na hranici vyhynutí. Důvod byl pod hladinou oceánu, tedy v místě, kde život i vznikl. Vědci proto v rámci projektu BASE-LiNE Earth studují příčiny výkyvů teplot i pH vody v oceánech – s využitím mořských bezobratlých živočichů, ramenonožců. Výsledky mají pomoci pochopit klimatické změny. Výzkum vlastností schránek ramenonožců může dle odborníků navíc přinést i vývoj nových materiálů pro letectví.

(...)

Kromě jiných jsou do projektu zapojeni vědečtí pracovníci z České geologické služby, Přírodovědecké fakulty UniverzityKarlovy v Praze či Slovenské akademie věd.

(...)

Publikováno: Úterý 12.06.2018 14:55