Výstava glóbů na Přírodovědecké fakultě v Praze Lidové noviny | 17.5.2017 | Rubrika: Medicína & věda | Strana: 16

Rodinná firma Jan Felkl a syn působila v Roztokách u Prahy v letech 1854 až 1952 a její výrobky dodnes ve světě reprezentují poctivou českou řemeslnou výrobu kombinovanou s vysokou odbornou úrovní učebních pomůcek. U příležitosti 200. výročí narození a 130. výročí úmrtí Jana Felkla, zakladatele a majitele této továrny, připravily geografická sekce Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy pozoruhodnou výstavu, která s činností firmy seznamuje. Továrna vyráběla špičkové glóby v osmi velikostech, deseti provedeních a sedmnácti světových jazycích. Tiskla také první glóby v národních jazycích, nejen české, ale i maďarské a polské. Byla držitelkou dvou patentů na zvláštní rozkladné glóby, exportovala do Evropy i do zámoří.

(...)

Publikováno: Středa 17.05.2017 10:50