Výstava bezobratlých|média 2018

idnes.cz - blog | 13.6.2018
KVÍZ: Znáte naše brouky, pavouky a další bezobratlé?

Poznávání hmyzu, korýšů, pavoukovců, měkkýšů či kroužkovců lze trénovat na Velké výstavě bezobratlých 2018 v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kde je do 17. června k vidění téměř 300 druhů živých exemplářů bezobratlých převážně z ČR, ale i z dalších částí Evropy.
Poznáte naše bezobratlé? OTESTUJTE SE ZDE
Na výstavě můžete bez obav nahlédnout do včelího úlu nebo čmeláčího hnízda, prohlédnout si naše raky, pavouky, brouky, stonožky či motýly. A přímo od entomologů se tu dozvíte, co pro bezobratlé můžete udělat vy sami, protože pestrost naší přírody je nesmírně důležitá a hmyz přitom vymírá.
Výstavu již potřetí pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy ve spolupráci s Národním muzeem a najdete ji v prostorách botanické zahrady na adrese Na Slupi 16 v Praze 2. Otevřeno je každý den od 10 do 18 hodin.

7.6.2018|ČR rozhlas Plus, 13´24

záznam zde:

ČRo - regina.cz | 8.6.2018 | Rubrika: / tipy

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy si pro vás do 17. června připravila Velkou výstavu bezobratlých živočichů. Představí se vám plejáda živočichů od sekáčů, pokoutníků či vodouchů až po raky, berušky vodní nebo splešťule. V akváriích si zblízka prohlédnete také larvy jepic, potápníků a vážek, v teráriích najdete brouky zlatohlávky, střevlíky či mrchožrouty.

blesk.cz | 9.6.2018 | Rubrika: Praha - Volný čas
Živá havěť v botanické zahradě: Brouk válející trus i největší český cvrček lákají na výstavu bezobratlých

Bojíte se havěti? Svůj strach můžete překonat v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy na výstavě Bezobratlí. K vidění tady jsou pavouci, včely, krabi, největší český cvrček i výkalník pečlivý s exkrementem. Živočichy nemusíte pozorovat jen přes sklo, odvážlivcům je zoologové je rádi vytáhnou k pečlivému pozorování.

Publikováno: Pátek 08.06.2018 16:15

Kategorie: