Vymírající okresy na severu, bobtnající centra. Odkud uteklo za čtvrt století nejvíce lidí? Ústecký deník | 5.4.2017 | Rubrika: Téma | Strana: 4

(...)

EXODUS Z KARVINÉ Nelichotivému žebříčku okresů, ve kterých ubylo během čtvrt století nejvíce obyvatel, dominuje Karviná. Z regionu uteklo přes 12 procent obyvatel, tedy téměř 35 tisíc lidí. O třicet tisíc obyvatel přišla blízká Ostrava.
A ze severních okresů v Čechách hlásí největší úbytek lidí Mostecko.
„Tyto regiony ztrácejí obyvatelstvo především z ekonomických důvodů,“ komentuje čísla Zdeněk Čermák z Katedry sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.
„Kvůli restrukturalizaci po roce 1990 v nich došlo ke ztrátě pracovních míst v tradičních průmyslových odvětvích,“ dodává Čermák.

(...)

Publikováno: Pondělí 10.04.2017 16:40