Věřím v sílu medicínských technologií a smysluplných inovací|Hospodářské noviny | 29.6.2018 | Rubrika: Příloha - Příloha institutu pro veřejnou diskusi | Strana: 4

Rozhovor s Michalem Vondrašem, ředitelem Medtronic Czechia.

Dlouhodobě je v souvislosti se zdravotní péčí zmiňováno, že přibývá nemocných, avšak financí na léčbu nebude dostatek. Jaké vyhlídky má v těchto podmínkách podle vás české zdravotnictví?

Na základě svých dlouholetých zkušeností mohu říci, že české zdravotnictví patří k vyššímu evropskému průměru. A to navzdory faktu, že je dlouhodobě podfinancované. Zároveň si ale dovolím říct, že nikde na světě neexistuje stát, který by měl dostatek finančních zdrojů na zdravotnictví. I bohaté země bojují s podobnými výzvami jako Česká republika. A stejně jako ostatní zdravotnické systémy je i ten český pod velkým tlakem – pacientů, pojišťoven, lékařů, poskytovatelů zdravotní péče a politiků.

(...)

Michal Vondraš Ředitel společnosti Medtronic Czechia – české pobočky světového lídra ve vývoji medicínských technologií a služeb pro zdravotnictví. Již během studia na Fakultě tělesné výchovy a sportu a Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovypracoval v biomedicínské společnosti, následně se přesunul do farmaceutického průmyslu. V roce 2009 zakotvil v Medtronicu, kde se ujal vedení divize Medtronic Diabetes. Od roku 2015 potom zodpovídal za celou tuto divizi v rámci východní Evropy. Zkušenosti a know-how ze zahraničí chce nyní zúročit při snaze o transformaci českého zdravotnictví. Ve volném čase rád cestuje, věnuje se sportu a zajímá se o aktuální veřejné dění.

Publikováno: Pátek 29.06.2018 14:25

Kategorie: