Vědu v muzeu zítra ukončí povídání o imunitním systému - Václav Hořejší, Pelhřimovský deník | 5.4.2016

Věda v muzeu

Humpolec – Nastal čas, kdy zimní cyklus popularizačního projektu humpoleckého muzea s názvem Věda v muzeu končí. Zítra jej uzavře Václav Hořejší, a to přednáškou na téma Jak funguje (a někdy nefunguje) imunitní systém.
Profesor imunologie na Přírodovědecké fakultě pražské Univerzity Karlovy a ředitel Ústavu molekulární genetiky Akademie věd České republiky všem zájemcům přiblíží poznatky získané během posledních několika desítek let, které objasňují mechanismy toho, jak buňky a molekuly rozeznávají cizorodé a potenciálně nebezpečné chemické struktury, dále jak buňky imunitního systému reagují na takové rozpoznání a také jak nebezpečí likvidují.

(...)

Publikováno: Čtvrtek 07.04.2016 19:50