Vědci v Maroku našli fosilie člověka, tedy homo sapiens, staré 300 tisíc let ČRO Radiožurnál | 8.6.2017 | 12:08 | Pořad: Ozvěny dne - publicistika

Vědci v Maroku našli fosilie člověka, tedy homo sapiens, staré 300 tisíc let

ČRO Radiožurnál | 8.6.2017 | 12:08 | Pořad: Ozvěny dne - publicistika | Téma: Přírodovědecká fakulta

Vladimír KROC, moderátor
--------------------
Vědci v Maroku našli fosilie člověka, tedy homo sapiens, staré 300 tisíc let. Jsou tak o tisíc let starší než dosud známé nejstarší kosti člověka rozumného. O senzačním objevu mezinárodního týmu vědců informuje ve svém nejnovějším vydání časopis Nature. Jako nejstarší důkaz o existenci homo sapiens byly až dosud považovány 195 tisíc let staré nálezy v Etiopii. U telefonu je Vladimír Sládek, zástupce vedoucího katedry antropologie a genetiky člověka z Přírodovědecké fakultyUniverzity Karlovy. Dobrý den.

Vladimír SLÁDEK, zástupce vedoucího antropologie a genetiky člověka, Přírodovědecká fakulta UK
--------------------

Publikováno: Pátek 09.06.2017 16:00