Vědci spojují síly při výzkumu zaměřeném na využití geotermální energie|Technický týdeník | 15.1.2019 | Rubrika: Věda a výzkum | Strana: 10

Vědci několika českých vysokých škol a vědeckých pracovišť spojili své síly ve výzkumném projektu RINGEN zaměřeném na efektivní využívání geotermální energie. Díky vstřícnému postoji města bude na jaře na místě bývalých kasáren Jiřího z Poděbrad v Litoměřicích otevřeno unikátní vědecko-výzkumné pracoviště celoevropského významu.

V budově za 45 milionů korun bude instalováno vybavení výzkumných laboratoří zhruba za 26 milionů, náklady pokryje z 90 % dotace z evropských fondů a na její provoz přispěje i Ministerstvo školství ČR. Vznikne tak zázemí, kde budou vědci zkoumat možnosti využití geotermální energie pro vytápění či výrobu elektrické energie.

* Na cíle projektu se ptáme ředitele projektu profesora Tomáše Fischera z Ústavu hydrogeologie, inženýrské geologie a užité geofyziky Přírodovědecké fakulty UK:

(...)

Publikováno: Úterý 29.01.2019 16:45